Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Termékek Menü

Intsen búcsút a korpának!

Intsen búcsút a korpának!

A hajas fejbőr ugyanolyan tulajdonságokkal bír, mint a test többi bőrfelülete, az elhalt hámsejteket folyamatosan újak váltják fel, helyet adva így az újaknak. Amennyiben a bőr hámlásának ritmusa normális, nem alakul ki túlzott sejtelhalás, és így a hámlás szinte észrevehetetlen.

Természetes folyamatként az egészséges fejbőr háromhetenként megújul, de ezek a leváló hámsejtek láthatatlanul kicsik. Korpásodásról akkor beszélünk, ha a hajas fejbőr valamiért gyulladt állapotba kerül, ami meggyorsítja a fejbőr felső hámrétegének leválását. Ilyenkor válik szemmel láthatóvá a fejbőrön és a hajszálak tövén a korpa. Vagyis igazából a korpa is a fejbőrről levált szaruréteg, csak vastagabb.

Sokszor nemcsak esztétikai probléma a korpás fejbőr, hiszen nagyon gyakran viszket is az érintett terület. A faggyútermelés mértékétől függően kétféle típust különböztetünk meg, a száraz és a zsíros korpásodást.

Típusai

Száraz korpásodás esetén a faggyútermelődés nem kóros, a fejbőr nem zsíros, ezért a korpa nem tapad a hajhoz. A haj legtöbbször száraz, fénytelen, könnyen letörik és nehezen fésülhető. A kiváltó okok lehetnek a helytelen táplálkozás, a B-vitamin hiány, a fejbőr megfázása, vegyi anyagok károsító hatása, kevés folyadékbevitel, stressz, legyengült immunrendszer állhat.

Zsíros korpásodás viszont a fokozott faggyútermelés miatt következik be. A leváló hámsejtek összetapadnak és nehezen távolíthatóak el a fejbőrről. Ezt a tünetet az androgén hormonok által kiváltott fokozott faggyútermelés okozza. A túltermelődött faggyúban elszaporodik a pityrosporum ovalénak nevezett gomba, ami minden ember fejbőrén megtalálható, de normális körülmények esetén nem okoz tüneteket.

Kezelése, megelőzése

A korpásodás általában jól kezelhető elváltozás, de néhány esetben igen makacs jelleget ölthet, és megszüntetése nagy türelmet igényel mind az orvos, mind a beteg részéről. Enyhébb esetekben a rendszeres, alapos hajmosás segít a probléma megoldásában. A B-vitamin pótlása, a fejbőr folyamatos melegen tartása, a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel és a vegyi anyagok pl. hajfesték, szőkítő anyagok, mesterséges összetevőjű hajápolók kerülése segíthet megszüntetni a tünetet. Makacsabb esetben forduljon orvoshoz, hogy megtudja, mi okozza a korpásodást és ennek megfelelő kezelést válasszon.

A korpás haj megelőzésére gyakori hajmosáshoz kímélő, természetes összetevőkben gazdag, a bőr PH értékének megfelelő sampon használata ajánlott, mellyel meggátolható a korpa kialakulását elősegítő kórokozók elszaporodása.

Ezüst kolloiddal az egészséges hajért

A Dr.Krém SILVER sampon kíméletesen tisztítja a fejbőrt és a hajat, és bőrbarát pH értékű. A Dr.Krém SILVER sampon hatóanyagai hozzájárulnak ahhoz, hogy a hajszálak megerősödjenek, tartásuk, minőségük javuljon. A sampon fő hatóanyaga az ezüst kolloid és a panthenol és a regeneráló esszencia gyógynövényekből álló oldata. Az esszencia gyógynövények között olyan értékes növények találhatóak, mint az édesgyökér, olívalevél, teafaolaj és a csalán. A felhasznált gyógynövények mind jótékony hatásúak a fejbőrre és a hajhagymákra nézve. Így zsíros és korpás hajra is megoldást nyújthat gyógynövény tartalmának köszönhetően.

Rendeljen most pH semleges sampont a fejbőr egészségének megőrzésének vagy helyreállításának érdekében.